עיצוב אתרי אינטרנט

עיצוב אתרי אינטרנט

webdesign

עיצוב אתרי אינטרנט – מדוע זה כל כך חשוב?

בניית אתר אינטרנט כרוכה בעבודת הכנה יסודית, כתיבת תכנים וכמובן – אופטימיזציה למטרת קידום אורגני במנועי החיפוש השונים. בדרך כלל, כאשר מעלים אתר חדש לרשת האינטרנט אנשים משקיעים את רוב זמנם בכתיבת תכנים וחשיבה אסטרטגית. כמובן שאלה גורמים חשובים שיכריעו בסופו של דבר לגביי קידום האתר וכניסות הגולשים אך אל לנו להזניח שלב חשוב נוסף: עיצוב האתר.

עיצוב אתר אינטרנט

יש שחושבים כי עיצוב האתר הוא שלב זניח בתהליך בניית אתר ואין צורך להשקיע בכך זמן או מחשבה. אם כן, גישה זו היא גישה לא נכונה – לא רק שעיצוב נכון עוזר למתג את העסק / הארגון אלא הוא גם משפיע באופן ישיר על הצלחתו של האתר.

בשלב עיצוב אתר האינטרנט מומלץ לקחת בחשבון מספר פרמטרים שישפיעו בסופו של דבר לא רק על הויזואליות של האתר, אלא גם על הרווחיות ותנועת הגולשים שלו:

 1. חדשנות: הציבור הגולש ברשת האינטרנט ראה כבר הכל. אתר שמהרגע הראשון מציע לגולש חוויה חדשה ומרעננת יגרום לגולש להישאר יותר זמן באתר, לעבור לדפים נוספים ולקרוא את התוכן.
 2. מקוריות: ההמלצה היא כי כל דבר שמתפרסם באינטרנט יהיה מקורי לחלוטין – הדגש כאן הוא על התוכן אך גם לעיצוב משמעות לא פחותה. כאשר גולש מגיע לאתר אינטרנט שנראה כמו אתר אחר, האפקט החזותי הראשוני מאבד מחשיבותו. הסקרנות הטבעית בחיפוש אחר משהו חדש, מעניין, שלא ראינו קודם בוערת בנו ואם אתר האינטרנט לא מספק לנו את הדברים הללו – כנראה שנחפש אתר אחר.
 3. מקצועיות: אתר אינטרנט בעל עיצוב מקורי וחדשני מלמד על מקצועיות ורצינות. אתר האינטרנט שלך הוא כרטיס הביקור שלך, הפנים של הארגון – ככל שיראה מעוצב יותר כך ייתפס כמקצועי יותר.
 4. העברת מסר: אפשרויות עיצוב האתר נותנות לנו את היכולת לשלוט בצורה בה יועברו המסרים. לדוגמה: מסרים שאנו נרצה להבליט (כמו מספר טלפון, טופס צור קשר או מבצעים) ימוקמו במקום מרכזי באתר והגופן יהיה מודגש וגדול באופן יחסי. בצורה זו אנו יכולים לנתב את העין של הגולש למקומות שהיינו רוצים שיראה.

תבניות wordpress

מערכת wordpress היא מערכת קוד פתוח המבוססת על עדכונים שמתבצעים על ידי הציבור הרחב. מתכנתים בכל רחבי העולם מפתחים גרסאות חדשות מדי יום ובכך נותנים מענה כמעט לכל דרישה שקיימת. מערכת wordpress מציעה מגוון רחב של תבניות אתרי אינטרנט שמתאימות לצרכים שונים: מועדוני לקוחות, אתרי תדמית, אתרי קניות ועוד. בנוסף לפונקציונאליות של התבניות הללו קיים גם הפן העיצובי.

תבניות wordpress אומנם פתוחות לכולם וקיים סיכוי כי התבנית שבחרת נבחרה על ידי אדם נוסף אי שם ברחבי העולם, אך בזכות היכולת לעצב את התבניות הללו התבנית שבחרת יכולה להפוך למשהו אחר לגמרי. אפשרויות העיצוב רחבות כל כך וניתן לשנות כמעט הכל (באותה תבנית), כמו למשל: צבעים, מיקום תפריטים מסוימים, תמונות, מספר דפים באתר ועוד.

לסיכום, אין להקל ראש בשלב עיצוב האתר. הכלים הרחבים שקיימים ברשותנו כיום מאפשרים לנו גם לעצב את האתר מבחינה אסטטית אך גם לעשות שימוש בכלי העיצוב בכדי לכוון את הגולשים למקומות שהיינו רוצים שיגיעו אליהם.

 • מאת Vision Factory
 • פורסם ב- 08:24
 • 08/10/2011

  הצג תגובות

  אין תגובות


  הוסף תגובה